Асистент вихователя

Організація інклюзивного навчання в ЗДО «Ромашка»

Головна мета інклюзивного навчання – реалізація права дітей з особливостями потребами на отримання освіти у відповідності з їх можливостями і здібностями, їх соціальна адаптація та інтеграція в суспільство, підвищенні ролі сім’ї у вихованні і розвитку дитини.

Основні завдання команди фахівців індивідуального супроводу дитини

1. Збір інформації про особливості дитини, її інтереси, труднощі і обмеження, освітні потреби з метою визначення та реалізації належної підтримки, вжиття адекватних заходів, залучення додаткових фахівців.
  2. Всебічне обговорення особливостей (труднощів) розвитку дитини з урахуванням інформації різних фахівців з метою визначення характеру та причин відхилень в розвитку та поведінці; прийняття консолідованого рішення про специфіку змісту освіти і навчання з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації.
  3. З’ясування потенціалу розвитку дитини, актуалізація її позитивних особистісних якостей.
  4. Розробка та реалізація Індивідуальної програми розвитку дитини.
  5. Моніторинг динаміки загального психічного розвитку дитини, консультування і вирішення складних, конфліктних ситуацій.
  6. Ведення документації (щоденник спостережень), що відображає актуальний розвиток дитини, динаміку її стану, рівень шкільної успішності; збір портфоліо.

Поради та рекомендації вихователю,

у групі якого навчатиметься дитина з особливими потребами

• Навчитися толерантно ставитися до особливих дітей, але в ніякому разі не акцентувати увагу на дитині
  • Сприяти тому, щоб кожна дитина відчула себе прийнятною
  • Сприяти створенню у дитячому колективі атмосфери доброзичливості,справедливості й терпимості
  • Надавати індивідуальну підтримку, але при цьому не відокремлювати дітей з особливими потребами від основної групи дітей
  • Намагатися наблизити навчальні завдання до потреб і можливостей такої дитини
  • Співпрацювати з іншими педагогами (логопедом, психологом, лікарями) та батьками в одній команді.

Миргородська З

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ