Чого вчиться дитина в сім'ї

Чого вчиться дитина в сімї

Ви можете довго читати дитині лекції про правила поведінки, навчати її бути доброю, ввічливо спілкуватися з людьми, пробачати і любити. Але на справді більшість знань у цій сфері діти отримають, спостерігаючи за діями і вчинками своїх батьків. Тому закономірно що ваші діти стають вашим дзеркальним відображенням. І саме батьківські вчинки, а не слово моделюють особистість дитини! Тож звертаємо вашу увагу на 10 основоположних понять, розуміти які дитина вчить в сім’ї.

Щасливий шлюб. Модель сім'ї дитина переймає зі своєї родини. Що щасливіший ваш шлюб, то більше шансів на сімейне щастя в майбутньому у вашої дитини.

Повага. Непросто навчити дитину поважати. Вона сама має побачити й відчути таке ставлення. Найкращий спосіб продемонструвати дитині повагу в сім'ї — це виявляти її одне до одного.

Обов'язки. Дитина має знати, що кожен член сім'ї повинен виконувати певні обов'язки. Оскільки вона ще маленька і її обов'язки — це вчасно їсти і лягати спати, на власному прикладі покажіть дошкільнику, що таке справжні обов'язки і як їх слід виконувати. Саме від вас дитина дізнається, що е обов'язками жінки і чоловіка, матері й батька. Відтак у її свідомості починають вибудовуватися правильні моделі поведінки в сім'ї.

Рівноправ'я і компроміси. У дитячі роки дитина ледь розуміє значення цих понять, адже батьки завжди діють за принципом «yce найкраще — дітям». Оскільки в особі мами й тата дошкільник бачить маленьку соціальну групу та спостерігає за стосунками в ній, він буде копіювати їхні моделі поведінки і застосовувати їх у своєму середовищі — на дитячому майданчику, у дитячому садку.

Радість сімейного буття. Лише зі щасливими і люблячими батьками, дитина теж зможе стати щасливою і зрозуміти, що сім'я — це найбільша цінність людини.

Конфлікт. У жодному разі не можна влаштовувати скандал на очах у дитини. Демонструйте їй, як мирно й розумно уникати конфліктних ситуацій і розв'язувати їх.

Безумовна любов. Лише постійно перебуваючи в атмосфері щирої і безумовної любові, дитина зможе зрозуміти, що це таке. Не пізнавши своєчасно цього почуття, вона навряд чи зможе його відчути і проявити в дорослому житті.

Вибачення. Просіть вибачення одне в одного у присутності дитини, нехай вона бачить і чує це. Усі мають право на помилки. Нічого страшного, якщо хтось оступився, розлютився або забув щось зробити, гірше, якщо він не вибачився за це перед близькими людьми.

Почуття. Багатьом людям складно виражати свої почуття, вони соромляться і приховують їх. Але як можна соромитися самого себе і бути нещирим? Такі проблеми родом із дитинства. Тож не соромтеся говорити, наприклад, своєму чоловікові, як ви його кохаєте, цінуєте тощо.

Щедрість. Покажіть дитині, що з близькою людиною потрібно ділитися всім — від крихти хліба до почуттів та емоцій.