Як підготувати дитину до дитячого садка

Як підготовити дитину до дитячого садка

Якщо батьки твердо вирішили, що малюка час віддати на виховання до дошкільного закладу, постає проблема як це зробити «безболісно» для всіх членів родини.
У нашому дошкільному навчальному закладі  №1 «Ромашка»  м. Тернівка  передбачена  бесіда-консультація з батьками.  Ми розповідаємо батькам, що таке адаптація, коли краще привести дитину для першого знайомства з дитсадком, на який період часу, як розповісти дитині про дитсадок. Адже діти, як до речі і дорослі, завжди відчувають почуття страху перед невідомим, перед чужими людьми, новими ситуаціями. Саме ці страхи і є  однією з причин важкої адаптації дитини в групі. Відповідно дитина отримує стрес, і це призводить до надмірного збудження, плаксивості, зменшуються захисні сили дитячого організму.
Адаптація – це пристосування організму до нових обставин. Дошкільний заклад і є новими обставинами для дитини,ще невідомим їй простором, новими взаєминами. Адаптація включає широкий спектр індивідуальних реакцій, характер яких залежить від психофізіологічних і особистісних особливостей дитини, від сімейного ставлення, від умов перебування в дошкільному закладі.
Дуже важко звикають до дошкільного закладу єдині в сім’ї діти, якими дуже опікуються батьки, які дуже залежні від мами, які звикли до постійної уваги, які невпевнені в собі. Для емоційно нерозвинутих дітей адаптація, навпаки, відбувається легше – у них нема сформованої прихильності до матері. Що більше розвинений емоційний зв’язок  з мамою, тим важче відбуватиметься адаптація. Фактором, який ускладнює процес адаптації, можуть бути і конфлікти в сім’ї, не спілкування батьків. Діти з таких сімей ведуть себе невпевнено, хвилюються, нерішучі.
Щоб легше дитина звикала до дитсадка, ми рекомендуємо спочатку  її привести для ознайомлення з вихователем, з дітьми, з кімнатою, з іграшками. Далі декілька днів треба приводити дитину, поступово збільшуючи  час її перебування в дитсадку.
Саме ви, батьки, маєте пам’ятати і знати, що від сформованості навичок адаптованої поведінки та самообслуговування залежить успішність перебування  дитини в дитсадку. Дитині легше буде адаптуватися в колективі, якщо вона знатиме імена дітей, вихователів. Велике значення мають розповіді батьків про дитячий садок. Не можна залякувати дитину тим, що в садочку заставляють їсти, а ще – спати і т.д. Поступово, ще до вступу до дошкільного закладу, маля варто привчати до водних процедур, самостійного прийняття їжі, засинання тощо.
Батьки мають знати, що перед вступом до дитсадка, обов’язково мають зробити дитині  всі необхідні щеплення. Краще їх зробити заздалегідь, не пізніше, ніж за місяць до вступу дитини до дошкільного закладу.
          Отже, лише у співпраці батьків і педагогів закладу  можна полегшити період адаптації  для дитини.